Jak zdravě přibrat na váze – nejlepší tipy

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuČlánky

Přestože v centru pozornosti většiny lidí jsou způsoby a návody jak zhubnout, některé trápí zcela opačný problém – jak zdravě přibrat na váze. Zatímco ženy k přibírání na váze vede touha zaoblit některé své příliš hranaté křivky, cílem mužů je naopak nabrat svalovou hmotu.

Co může způsobovat hubenost

Přílišná hubenost může ovšem indikovat i různé zdravotní problémy, proto byste v případě, že se vám nedaří přibrat, popřípadě dále hubnete, měli nejprve navštívit lékaře, aby vás prohlédl a vyloučil některá onemocnění, která mohou hubnutí způsobovat. Například dráždivý tračník, zvýšenou funkci štítné žlázy, ulcerózní kolitidu, poruchu vstřebávání živin, celiakii, zánět žaludku či slinivky břišní nebo Crohnovu chorobu.

Základem pro budování svalové hmoty jsou správné potraviny

Základem pro zdravé přibírání na váze jsou potraviny s vysokým obsahem proteinů, které vám pomohou vybudovat svalovou hmotu, namísto tukových zásob. Důležité je také cvičení. Pro nabírání svalové hmoty jsou vhodná krátká, ale intenzivní cvičení. Jednou týdně si proto zajděte do posilovny, kde si procvičte požadované svalové partie.

Další související články

Potraviny pro zdravé přibírání na váze

  • Červené maso – Jedna z nejúčinnějších potravin, které podporují růst svalové hmoty.
  • Mléko a mléčné výrobky – Nabízí vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Jsou také výborným zdrojem vápníku a dalších vitamínů, živin a minerálů.
  • Losos a tučné ryby – Stejně jako červené maso, jsou výborným zdrojem kvalitních bílkovin a zdravých tuků. Navíc obsahují omega 3 mastné kyseliny.
  • Avokádo – Je bohatým zdrojem zdravých tuků, kalorií a také účinnou potravinou v případech, kdy potřebujete rychle a zdravě přibrat na váze.
  • Vajíčka – Jedna z nejzdravějších a také nejoblíbenějších potravin pro budování svalové hmoty. Obsahují kombinaci vysoce kvalitních bílkovin a zdravých tuků.

Mrkněte také na 16 nejlepších potravin pro diabetiky.

Rate this post
Sdílejte nebo přepošlete e-mailem: